Estetik diş hekimliği neden önemlidir?
Estetik; İnsanlardaki güzellik duygusu ile ilgilidir ve bu güzellik duygusu olumlu bir algı oluşturur. Mutlu olduğumuzda gülümsemek isteriz ve gülümsememizle ortaya çıkan estetik görünüm karşımızdaki insanlarda olumlu izlenimler yaratır. Estetik diş hekimliği bu anlamda öne çıkan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden biridir.

Sıcak gülümsemeniz, iletişim kurduğunuz insanlar üzerinde olumlu düşünceler oluşturarak olumlu bir etki sağlarken aynı zamanda özgüvenli görünmenize de destek olur. Ancak çoğu insan dişlerindeki problemlerden kaynaklanan kötü görünümden dolayı mümkün olduğunca gülümsememeye çalışır.

Estetik diş hekimliği hizmetleri, estetik ve sağlıklı dişler elde etmek için kişinin ihtiyacına göre planlanmış çeşitli işlem ve operasyonlardan oluşmaktadır. Bu uygulamaların amacı kişiye istediği estetik gülüşü kazandırmak ve bunu sağlarken diş sağlığını korumaktır. Dişlerde sarılık, çoklu çürük, çapraşıklık ve kırık gibi problemler için tedavi planları yapılır. Multidisipliner bir yaklaşımla çalışarak gerektiğinde periodontoloji (diş eti hastalıkları) ve ortodonti gibi alt dallarla birlikte hareket eder.

Estetik diş hekimliği uygulamalarının amacı nedir?
• Kişinin yüz yapısına uygun, estetik ve sağlıklı bir gülüş tasarlamak
• Diş eti problemlerini çözerek istenilen renk ve boyuta ulaşma
• Sorunlu dişlerin ihtiyacı olan tedaviyi sağlayarak estetik ve doğal görünümlü sonuçlar elde etmek.
• Kişinin hem sağlıklı hem de estetik ağız ve dişlere sahip olmasını sağlamak.

Estetik dişlere ulaşmak için hangi işlemler yapılmalıdır?
Estetik diş hekimliği uygulamaları kişiye özeldir, her hastanın farklı diş problemleri vardır. İhtiyaca göre; Aşınmış, sararmış dişler, çapraşık veya aralıklı dişler, sararmış dişler ve diş kırıkları gibi çeşitli problemler için tedavi planları yapılır. Örneğin; Dişler sarı ise beyazlatma yapılır, diş kaybı varsa implant yapılabilir, aşınmış veya kırılmış dişler için kaplama uygulanabilir. Tüm uygulamalar, diş hekiminin değerlendirmesi ile en uygun ve en etkili sonucun alınacağı şekilde planlanır.

Estetik diş hekimliği tedavisi nasıl planlanır?
Kişinin ağızdaki diş yapısı, uzunluğu ve dizilimi diş hekimi tarafından detaylı olarak değerlendirilir. Kliniğimizde bulunan yeni nesil Dental Dijital Sefalometrik Tomografi ile Panoramik Röntgende görülemeyen kemik ve yumuşak doku detayları düşük radyasyonlu birçok kesitte üç boyutlu olarak görüntülenebilmektedir. Böylece ileride oluşabilecek olası problemlerin önüne geçilir ve hastaların estetik taleplerine daha uygun yanıt verilir. Tüm değerlendirmeler sonucunda gerekli planlamalar yapılır.

Estetik diş uygulamalarının bu alanda deneyimli bir diş hekimi tarafından yapılması çok önemlidir.

Ücretsiz Randevu Alın!


[quform id="2" name="İletişim Formu"]

Ücretsiz Randevu Alın!

Familya Dent olarak ön muayenelerimiz tamamen ücretsiz yapmaktayız! Randevu için şimdi formu doldurun!